Smart Energy Forum 2017
Odborná výstava Smart Energy Forum - Soutěž SEFA
Internetová hlasovací soutěž „SEFA 2018″

Cílem soutěže Smart Energy Forum Award (SEFA) je podpořit zajímavé produkty a projekty v oblasti energetických úspor, jenž vznikly v letech 2016-2018, a které využívají bateriové systémy, fotovoltaické panely nebo carporty (kombinace nabíjecí stanice pro elektromobily s FV panely či bateriemi) a další zajímavé technologie pro výrobu energie pro vlastní spotřebu.

Soutěž SEFA 2018 ocení nové moderní inovativní technologie, které jsou komerčně dostupné na českém a slovenském trhu. Soutěž SEFA 2018 bude vyhlášena v těchto 3 kategoriích:

 • energeticky úsporný projekt (realizován v letech 2016-2018)
 • akumulace energie (všechny typy - baterie, setrvačníky, FV ohřev vody, atd.)
 • inovace (FV panel / střídač, monitoring, regulace spotřeby energie, termostat, carporty, nabíjecí stanice elektromobilů, atd).
Prezentace a vyhodnocení

Organizátorem soutěže SEFA 2018 je odborný portál www.solarninovinky.cz, který organizuje mezinárodní konferenci a výstavu Smart Energy Forum (SEF), jenž je zaměřená na podporu projektů a inovací v oblasti OZE, decentrální výroby energie, bateriových systémů, zelenou elektromobilitu a úspory.

Projekt či produkt/služby svými parametry musí být srovnatelné se světovou úrovní, přinášet pokrok a určovat trend vývoje ve svém oboru. Současně musí přinášet úspory a být šetrný k životnímu prostředí.

Všechny projekty a produkty v rámci soutěže SEFA 2018 budou prezentovány na výstavě SEF ve dnech 6.11.-7.11.2018 s tím, že předem se s nimi mohou zájemci seznámit na webu www.solarninovinky.cz a www.smartenergyforum.cz.

Ve dnech 10.9.-31.10.2018 proběhne online hlasování na www.solarninovinky.cz. Nejúspěšnější projekt/produkt v rámci soutěže bude oceněn cenou SEFA 2018 tím, že bude bezplatně prezentován v rámci Galavečeru dne 6.11.2018 za účastí předních představitelů MPO/MŽP v Praze.

Všechny oceněné projekty a produkty získají budou prezentovány na titulní straně www.solarninovinky.cz v době od 1.9. do 31.12.2018 zdarma na HomePage (návštěvnost – cca 35 000 unikátních návštěvníků měsíčně) ve speciální sekci pod názvem „Produkt roku“. Výhercům soutěže bude poskytnuta portálem www.solarninovinky.cz reklama v hodnotě 30.000 Kč zdarma.

Přihláška a pravidla soutěže SEFA 2018

Do soutěže se je možno přihlásit při splnění těchto podmínek:

 • Každý soutěžící může přihlásit do soutěže pouze jeden projekt či výrobek nebo službu z výše uvedených 6 kategorií, o které se domnívá, že patří k inovativním, nebo velmi zajímavým v daném oboru.
 • Účast v soutěži je bezplatná pro vystavovatele Smart Energy Forum 2018 v Praze ve dnech 6.11.-7.11.2018 , nebo pro firmy, které jsou registrované v Adresáři firem na www.solarninovinky.cz
 • Pro přihlášení do soutěže SEFA 2018 povinen zaslat kontaktní e-mail prezentaci vybraného projektu/výrobku/služby, která bude obsahovat:
 • 1. Název projektu/výrobku/služby
  2. Stručný popis (maximálně 600 slov) se základní charakteristikou
  3. Obrázek, který bude umístěn vedle stručného popisu (formát PNG, JPG)
  4. Detailní popis (maximálně 4 strany formátu ) s obrázky, grafy atd. Ve formátu PDF nebo DOC
  5. Kontaktní údaje a internetovou adresu stránky společnosti

O výsledcích soutěže SEFA 2018 rozhodne online hlasování na portálu www.solarninovinky.cz ve dnech 10.9.-31.10.2018. Každý projekt nebo produkt/služba se bude moci prezentovat bezplatně formou článku na webu www.solarninovinky.cz a také ve speciální sekci „Soutěž“, kde bude hlasovací tlačítko.

Hlasování bude technicky ošetřeno k zamezení opakovaného hlasování z jedné IP adresy.

Kontakty:

V případě zájmu o účast v soutěži Vás laskavě prosíme o kontakt na email: info@solarninovinky.cz