Smart Energy Forum 2017
Odborná konference Smart Energy Forum:

Řečníci

Mgr. Richard Brabec

Mgr. Richard Brabec

místopředseda vlády a ministr životního prostředí

Česká republika

Mgr. Richard Brabec je místopředseda vlády a ministr životního prostředí ČR.

Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, obor ložisková geologie v kombinaci s cizími jazyky. Pracoval jako ředitel Českomoravské komoditní burzy Kladno, na různých pozicích ve finančním úseku ve společnosti Unipetrol, jako finanční ředitel ve Spolaně Neratovice a jako generální ředitel společnosti Lovochemie.

V lednu 2014 byl prezidentem republiky Milošem Zemanem jmenován ministrem životního prostředí a v květnu 2017 se stal 1. místopředsedou vlády.

Prezentace: Pohled na politiku vlády v oblasti podpory OZE a decentrální energetiky
Matthias_Vetter_ISE

Dr. Matthias Vetter

Head of Department - Electrical Energy Storage

Fraunhofer Institute for Solar Energy Systems ISE / Germany

Dr. Matthias Vetter, Electrical Engineer, 19 years of experience at Fraunhofer Institute for Solar Energy Systems ISE. PhD thesis in the field of modeling and development of control strategies for fuel cell systems.

Until 2016 head of department “PV off-grid solutions and battery system technology”. Since 2017 head of department "Electrical energy storage". Work topics among others: Autonomous systems and mini-grids, decentralized grid connected PV battery systems, development of battery systems for stationary and automotive applications. Development and optimization of battery management systems, energy management systems as well as supervisory control strategies.

Presentation: Quality Assurance for PV Battery Systems
Cyril_Svozil_Fenix

Ing. Cyril Svozil

generální ředitel a majitel společnosti

Fenix Group a.s.

Ing. Cyril Svozil, generální ředitel a majitel společnosti Fenix Group a.s. V roce 2013 získal titul Podnikatel roku 2013 v Olomouckém kraji. Během 20 let vybudoval jednu z největších evropských společností vyrábějících elektrické sálavé topné systémy. Své výrobky vyváží do celého světa.

Jako vizionář realizoval v Česku první projekt nového energetického konceptu pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie. Navrhovaný koncept uvažuje s využitím budov, vybavených bateriovým úložištěm, jako aktivních prvků energetické distribuční sítě. Tuto budovu jeho společnost letos představila v českém pavilonu na EXPU 2017 v Astaně.

Letos jeho společnost dokončuje instalaci velkokapacitní baterie v Jeseníku, který má sloužit nejen k uskladnění energie, ale také jako ochrana výrobního závodu proti snížené kvalitě, či důsledkům možného black-out dodávek elektřiny ze sítě.

Prezentace: Zkušenosti s využitím velkokapacitní Li-Ion baterie v průmyslovém podniku
Jost_Broichmann

Jost Broichmann

Senior Consultant for Energy Storage Projects

WEMAG AG, Germany

Jost Broichmann has been responsible for a development of energy storage project within WEMAG AG. Since 2014 WEMAG has been operating the first commercial Li-Ion battery with 5 MW power which was realized in Europe. Since 2009 has Jost been working in several different positions in WEMAG utility and its daughter company ReeVOLT.

Presentation: Using BESS for FRS and RES Integration- Lessons Learned from the Oldest Europe´s 5 MW Battery
Pelcak

Ing. Pavel Pelčák

ředitel Financování energetiky

Komerční banka a.s.

Pavel Pelčák v roce 1995 absolvoval Dopravní fakultu Českého vysokého učení v Praze. V Komerční bance působí od roku 1995 v Korporátním financování, nejdříve na pozici úvěrového analytika a poté na pozici bankovního poradce a později v pozici ředitele obchodního centra. Od 1.9.2014 jako manažer financování energetiky vede tým obchodníků a expertů se zaměřením na energetiku, včetně financování projektů. Kromě těchto transakcí se tým rovněž podílí na stanovování strategie a přístupu banky k sektoru energetiky.

Prezentace: Pohled banky na zkušenosti s financováním projektů v oblasti OZE a úspor energie
Michael Liedtke

Michael Liedtke

Senior Vice President

Business Development at Skeleton Technologies

Michael Liedtke is a Senior Vice President of Business Development at Skeleton Technologies, the global leader in graphene-based ultracapacitors and energy-storage systems.

Liedtke has been involved in developing ultracapacitor technology for more than 12 years with companies such as Mercedes-Benz, BMW Designworks, and Boeing. Michael has more than 12 years of experience in the ultracapacitor industry and a well-earned reputation of a pioneer in the use of ultracapacitors in the automotive sector.

Presentation: Ultracapacitators – The Advanced Technology for Energy Storage

Ing. Martin Panáč

Sales Manager

Siemens s.r.o.

Ing. Martin Panáč je absolventem VUT Brno, obor Elektroenergetika. Následně nastoupil do společnosti JME s.r.o., kde pracoval v oddělení rozvoje sítí VN. Od roku 1996, kdy nastoupil do společnosti ABB PBS, divize elektráren, pracoval na projektech ECKG Kladno, Ledvice, od roku 2003 působil ve společnosti Siemens jako aplikační inženýr se specializací na generátory, ochrany, AVR. V servisní divizi parních turbín pracoval jako vedoucí projekčního oddělení a od roku 2011 působil jako projektový manažer na projektu rekonstrukce elektrárny Prunéřov II. Od roku 2016 se zabývá budováním nového kompetenčního centra v rámci střední a východní Evropy zajištující realizace - systémů SIESTORAGE.

Prezentace: Zkušenosti s instalací první 1 MWh Li-Ion baterie v ČR
 Stuart Brannigan

Stuart Brannigan

Managing Director

AEG Solar Solutions GmbH

Stuart Brannigan is a Managing Director at AEG Solar Solutions GmbH. He has over 25 years’ experience in the PV industry and held leading positions in global solar companies such as BP Solar and Yingli, as well as in major industry associations such as EPIA (Solar Power Europe) and PV Cycle.

Today he brings customers worldwide a glance into the future of solar with AEG´s innovative smart solutions for both new and existing solar power plants. Utilizing AEG´s Individual Module Monitoring (IMM), standard O&M costs are slashed and end customers have full control over their installation and more importantly peace of mind.

Presentation:
Ing. Jan Kříž

Ing. Jan Kříž

náměstek pro řízení sekce fondů EU, finančních a dobrovolných nástrojů

Ministerstvu životního prostředí ČR

Ing. Jan Kříž působí na Ministerstvu životního prostředí jako náměstek pro řízení sekce fondů EU, finančních a dobrovolných nástrojů. Vystudoval České vysoké učení technické (stavební fakulta).

Během své dosavadní kariéry získal mnoho zkušeností s Fondy EU a finančnictvím. Na Ministerstvu životního prostředí pracoval již v letech 2007 – 2010 jako ředitel odboru Operačního programu Životní prostředí a poté na SFŽP v pozici náměstka ředitele a vedoucího odboru Strukturálních fondů EU. Financování z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace se také věnoval v letech 2010 až 2013 jako ředitel odboru a poté jako vrchní ředitel sekce na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. V současné době na Ministerstvu životního prostředí vykonává funkci náměstka pro řízení sekce fondů EU, finančních a dobrovolných nástrojů.

Prezentace: Vyhodnocení dotací NZÚ a OPŽP pro OZE a budoucí podpora
Maciej Gajda

Maciej Gajda

Product and Sales Manager

Energy Storage Systems BMZ Poland

Maciej Gajda works as a Sales Manager for Li-Ion energy storage products at BMZ Poland (residential, commercial & industrial). In the past he was also responsible for product development in the field of ESS solutions. Maciej is responsible for new projects and sales support of currently existing portfolio as well as business development. He has gained years of experience in international companies related to the project management area. Maciej has also worked in the renewable energy sector – namely in the PV sector for SunPower corporation. Moreover, he acted as a PV consultant and a technical trainer. Maciej with his expert knowledge and experience highly supports the growth of renewable industry in Poland and Central and Eastern Europe. He has graduated from Technical University of Lodz (Business & Technology, MBA).

Presentation: The importance of Battery Management System in Li-ion Battery Energy Storage Solutions

Profil dalších řečníků na konferenci představíme v následujících dnech